• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
    Національної академії наук України

    Співробітництво з Міжнародним інститутом зварювання та Європейською федерацією зварювання

    Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України (ІЕЗ) є членом Міжнародного інституту зварювання (МІЗ) та Європейської федерації зварювання (ЄФЗ) з 1993 року.

    У 2017 році ІЕЗ продовжував своє членство у згаданих міжнародних організаціях через участь в комісіях, комітетах і дослідних комісіях МІЗ та ЄФЗ. Через участь в цих організаціях ІЕЗ ім. Є.О. Патона долучений до участі в розробці нових стандартів в галузі зварювання та споріднених процесів. Це дає можливість впливати на глобальне узгодження стандартів в інтересах промисловості.

    Варто зазначити, що протягом звітного року Інститут доклав багато зусиль, щоб відновити нагородження визначних науковців в галузі розробки інноваційних технологій зварювання та їх практичного використання в різних галузях.

    priz_2

    Так, 05 червня 2017 року в м. Шанхай (КНР) розпочалася ювілейна 70-та Генеральна Асамблея Міжнародного інституту зварювання, в якій взяли участь 1153 науковці з 43 країн світу. В ході засідання Асамблеї відбулася церемонія нагородження професора Іосінорі Хірати (Університет м. Осака) Призом імені Євгена Патона за його плідну діяльність в галузі зварювання, розвиток технологій та освітянську роботу. Від імені Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Приз, диплом і пам’ятну медаль вручив директор Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є.О.Патона д.т.н. Коржик В.М.

    priz_3priz_4

    Варто зазначити, що співпраця з ЄФЗ здійснюється паралельно зі співпрацею з МІС й більше спрямована на професійну підготовку, підвищення кваліфікації та атестацію в галузі зварювання через постійну участь співробітників відповідних підрозділів ІЕЗ у комісіях Європейської федерації зварювання.

    Важливість цих кроків Інституту на міжнародній арені значна кількість дво- та багатосторонніх проектів, обмін делегаціями тощо.

    Така діяльність ІЕЗ ім. Є.О. Патона, що спрямована на розвиток міжнародної співпраці, допомагає входженню науковців в міжнародний науковий простір та зміцнює міжнародний імідж як Інституту, так і України в цілому. Ефективність членства в МІС та ЄФЗ могла бути вищою за умов виділення відповідних коштів для участі в усіх чи більшості засідань згаданих організацій. Підвищення ефективності міжнародної наукової співпраці України передбачає активізацію взаємодії з регіональними організаціями, участь у реалізації багатосторонніх проектів, інтенсифікацію співпраці у нових форматах співробітництва тощо. Для забезпечення такого рівня міжнародної співпраці необхідно проведення низки заходів за цим напрямом роботи в Україні, а саме: проведення конференцій, круглих столів, симпозіумів, збільшення кількості міжнародних інноваційних проектів та програм ініційованих Україною.

    ЛАУРЕАТИ МІЖНАРОДНОГО ПРИЗУ

    ІМЕНІ ЄВГЕНА ПАТОНА

    2000 р. д-р Стефен Меддокс (Велика Британія)
    2002 р. європейський інженер Уейн Томас (Велика Британія)
    2003 р. проф. Уїльям Лукас (Велика Британія)
    2004 р. д-р Нобутака Юріока (Японія)
    2005 р. проф. Джон Норріш (Австралія)
    2006 р. д-р Алан Сандерсон (Велика Британія)
    2007 р. д-р Пінгша Донг (США)
    2009 р. проф. Шанг Янг Лін (Китай)
    2010 р. д-р Карл Д. Лундін (США)
    2011 р. проф. Вольфганг Фріке (Німеччина)
    2012 р. д-р Майкл Шесни (США)
    2013 р. д-р Адольф Ф. Хоббахер (Німеччина)
    2017 р. проф. Йошінорі Хірата (Японія)
    2018 р. проф. д-р інж. Уве Райзген (Німеччина)
    2019 р. проф. Девід Олсон (США)
    2021 р.  проф. д-р інж. Мікаель Геде (Німеччина)