Найкращі університети світу відповідно до кількості цитувань у профілях Google Scholar | E.O. Paton Electric Welding Institute (PWI)

Блог

12/07/2019

Найкращі університети світу відповідно до кількості цитувань у профілях Google Scholar

Один з популярних в Україні рейтингів Cybermetrics Lab люто змінив методологію. Google Scholar є беззахисною перед маніпуляціями, але іспанські укладачі рейтингу спробували виловити тих, хто не дбає про чистоту свого профілю в Google Scholar. Для початку – взяли 100 найцитованіших авторських профілів для кожного університету і видалили перші 5 профілів для покращення репрезентативності. Далі цікавіше. Якщо серед першої сотні зустрічались неіндивідуальні профілі (журналу, кафедри) – установу викидали з рейтингу. Якщо в профілі «чужого» автора зумисно було вказано потрібну афіляцію для накрутки рейтингу – установу викидали з рейтингу. Якщо в профілі було вказано щонайменше 2 документа іншого автора – установу викидали з рейтингу.

На перших місцях знову опинилися Гарвард, Стенфорд, Берклі… які дивним чином виявились готовими до зміни методології, а от більшість українських титанів повикидали з цього рейтингу, і першу сходинку серед українських зво посів Тернопільський національний економічний університет.

Якщо з більшістю профілів вчених наших університетів усе так погано, то що насправді показує «Бібліометрика української науки», яка також використовує дані з профілів Google Scholar?

Принагідно привітаю Національну бібліотеку України ім. В.І. Вернадського з 20 місцем у світі серед порталів наукової періодики та Білоруський державний університет з 6 місцем у рейтингу інституційних репозитаріїв.

За матеріалами: https://www.xn--80abaqzevto0rc.xn--j1amh/2019/07/google-scholar.html?m=1&fbclid=IwAR2tFYaPAzJTr98fp08oFbcChUKhjlFrrRZ1raorZX1UlGf-iqrC7zW0PQM

Новини

Залишити коментар