Відділ №20 "Плазмово-шлакова металургія" | E.O. Paton Electric Welding Institute (PWI)

Відділ №20 “Плазмово-шлакова металургія”

ЕЛЕКТРОШЛАКОВЕ ЗВАРЮВАННЯ ТОВСТОСТІННИХ ВИРОБІВ З ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ

1. Призначення та області застосування

Технологія призначена для зварювання деталей і вузлів товщиною 40…400 мм з титану і його сплавів при виконанні стикових, кутових і таврових з’єднань. Може застосовуватися для з’єднання товстостінних деталей і вузлів у хімічному машинобудуванні, енергетиці, суднобудуванні та інших галузях промисловості.

2. Короткий опис

Зварювання здійснюється вертикальними швами за один прохід без оброблення кромок. Максимальна товщина зварюваного металу у місці стику 400 мм при максимальній довжині шва до 2 м і зварювальному зазорі 22…30 мм. Зварювання виконується з застосуванням бескислородного фторидно-хлоридного флюсу з використанням додаткового захисту зони зварювання інертним газом. В залежності від конструктивних особливостей виробів, зварювання може вестися з використанням дротяних електродів, мундштука, що плавиться або пластинчастого электрорда.

 

1

Титанові плити товщиною 120 мм (а) і каретка крила літака зі сплаву ВТ22 (б) зварені електрошлаковим зварюванням.

2

Зовнішній вигляд і макроструктура зварних з’єднань титанових плит виконаних електрошлаковим зварюванням (а – без електромагнітного впливу, б – з електромагнітним впливом)

3. Техніко-економічні переваги

– Можливість зварювання виробів товщиною до 400 мм за один прохід без оброблення кромок.

– Висока продуктивність процесу зварювання.

– Щільна структура металу шва без пор, шлакових включень, несплавлень та інших дефектів.

– Простота і надійність технологічного обладнання.

 

4. Стан і рівень розробки

Технологія пройшла дослідно-промислову перевірку (прототип використовується в промисловому виробництві). Є обладнання для зварювання виробів товщиною до 300 мм.

5. Пропозиції щодо співробітництва

Широкий спектр можливого співробітництва від консультування до впровадження технології у виробництво. Також можливе виконання замовлень по зварюванню товстостінних титанових виробів.

6. Контактна інформація

ІЕЗ їм. Є.О. Патона

Відділ №20 Плазмово-шлакової металургії

office@paton.kiev.ua